meriva-preklady.cz
slovenčina

Korektúry textov profesionálna kontrola

Korektúry z prekladateľskej agentúry MERIVA odchádzajú vždy v najvyššej možnej kvalite. Naši korektori sú výhradne rodení hovorcovia s precíznou znalosťou jazyka, pravopisu a štylistiky rodného jazyka a majú zároveň ukončené vysokoškolské vzdelanie.

Aké formáty spracovávame?

Korektúry vykonávame vo všetkých štandardných elektronických formátoch. Najčastejšie sa stretávame s korektúrami vo formáte MS Office (Word, Excel, Powerpoint). Tieto texty kontrolujeme pomocou funkcie Revízia. Ďalším častým formátom sú texty v PDF. Chyby vyznačujeme pomocou funkcie ZvýrazneniePoznámky.

Korektúry v DOC (MS Word)

Jednoznačne najrozšírenejším textovým editorom na Slovensku je MS Word. Nie je tak prekvapujúce, že korektúry vykonávame najčastejšie práve v tomto programe. Texty kontrolujeme pomocou funkcie Revízia, ​​takže všetky opravy budete vidieť priamo vo vašom texte. Červenou farbou je väčšinou znázornený vystrihnutý text, vety či slová. Modrou fabrou je potom znázornený text vložený, ktorý nahrádza opravu.

Korektúry v PDF (Adobe)

Druhým najčastejším formátom na korektúry je PDF, ktorý sa dá otvoriť v známom programe Adobe Acrobat. Mnoho textov, napríklad letáky, katalógy, správy, sprevádza kvalitné grafické spracovanie a Adobe Acrobat je všade vo svete obľúbený práve pre svoju funkčnosť. Ak nám pošlete na korektúru váš text vo formáte PDF, zapracujeme opravy priamo do vášho súboru, najčastejšie pomocou Zvýraznenie alebo Poznámky.

Ako dlho korektúra trvá a ako ju objednať?

Čas potrebný na korektúru závisí predovšetkým od týchto faktorov - kvalita textu a jeho formátovanie. Korektor štandardne skontroluje cca 6 normovaných strán za 1 hodinu. Vyhotovujeme ale aj expresné korektúry.

Stačí poslať e-mail s prílohou (Word, Excel, PDF atď.), ktorú požadujete skontrolovať, a požiadavky na termín. Do 60 minút vám pošleme cenovú ponuku na vašu konkrétnu korektúru.

©2024 meriva-preklady.cz Webové stránky ©2024 PANKREA Provozováno na systému Estofan