meriva-preklady.cz
slovenčina

Preklady www stránok jazykové mutácie

Medzi naše služby patria aj preklady internetových stránok a prezentácií v HTML.

Aký typ prekladu www stránok zvoliť?

1. Preklad do kódu

Naši prekladatelia dokážu preložiť vaše www stránky priamo vo webovom kóde. Tento kód nijako nezmenia. Preložia iba texty medzi www kódmi. Prekladali sme už vo formátoch HTML, ASP, PHP, XML atď. Zachováme nadpisy, vety, slovné spojenia alebo dokonca aj samotné slová tam, kde boli aj v originálnom texte.

Preklad vo webovom kóde stránok sa vyplatí, ak máte rozsiahle webstránky so zložitou štruktúrou. Je to cenovo výhodné aj vtedy, ak vám text na stránky zanáša externá firma. Môžete tak ušetriť významnú časť nákladov.

2. Preklad bez kódu

Alternatívou je prekopírovať text na preklad z internetových stránok do MS Word (či iného programu). Prekladateľom tak odpadá náročnejšia práca s textom a nemusia mať ani prehľad o základoch programovania webov. Text v tejto podobe preložíme a pošleme vám ho späť pomocou e-mailu.

Preklad bez www kódu je rozumný obzvlášť pri prekladoch neobjemných a jednoduchých www stránok. Odporúčame tento postup aj v prípade, že vloženie preloženého textu vykonávate vlastnými silami.

Čo by ste mali vedieť?

1. Preklad internetových stránok vo www kóde bude trvať o niečo dlhšie, než klasický preklad. Všetko však záleží na zložitosti kódovania, ktoré môže prácu prekladateľa komplikovať. Prekladateľ sa musí sústrediť nielen na obsah textu, ale aj na zápis do www kódov.

2. Ak je možná priama spolupráca s webdizajnérom, neváhajte a umožnite nám ju. Môžu sa tak efektívnejšie riešiť problémy napríklad pri prispôsobovaní kódu preloženým www stránkam.

3. Preklad priamo do www stránok sa počíta na normované strany i s vloženým kódom. Výnimkou sú iba rozsiahle kódy bez textu, ktoré možno ľahko vymazať. Zohľadnia sa tým aj náročnejšie podmienky na preklad. Preklad internetových stránok sa dá na želanie počítať aj podľa hodinovej sadzby, ktorá možno najlepšie zohľadní časovo náročnejší preklad. O čo však bude drahší preklad, o to lacnejšie a presnejšie bude samotné vloženie cudzojazyčnej verzie.

Ako zadáte preklad www stránok?

Stačí poslať e-mail s prílohou (Word, Excel, PDF atď.) alebo odkazom na www stránky, ktoré požadujete preložiť. Po spočítaní rozsahu sa vám ozveme s konkrétnou cenovou ponukou na váš preklad www stránok.

©2024 meriva-preklady.cz Webové stránky ©2024 PANKREA Provozováno na systému Estofan